Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

3 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Pogorzeli, którą poprowadził ksiądz Andrzej Michał Drożdż. Po mszy świętej, nasi uczniowie pod opieką rodziców i wychowawców, przeszli do gmachu szkoły. Apel poprowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego - uczennica klasy 7 - M. Rutkowska. Minutą ciszy uczciliśmy pamieć poległych za naszą ojczyznę w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie przewodnicząca samorządu zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia krótkiego apelu przygotowanego przez siódmoklasistów pod opieką wychowawczyni pani Anny Machowskiej. Po inscenizacji pani dyrektor Bożena Lorent przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oficjalnie rozpoczynając rok szkolny 2018/2019.    

tekst i foto: Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witamy  w PZSP w Olszance

       Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 4 września 2017 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu szkolnego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica III klasy gimnazjum – Joanna Wiatrowska, która wraz z Filipem Gałęzkim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczennice Zespołu. W roli recytatorów wystąpiły:  Kaja Gall,  Julia Dembowska, Natalia Stańczyk, Sandra Iwasieczko, Monika Semenowicz, Nicole Bednarczyk.

       Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W swoim przemówieniu  pani dyrektor podkreślała m.in. jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i rzetelna praca od samego początku. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

       Nowy rok szkolny to czas podejmowania kolejnych  wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Od września 2017 r.  jako pierwsi   według nowej podstawy będą się uczyć uczniowie  z klas I, IV i VII szkoł podstawowej. W czwartej  klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli: język polski, język angielski,  matematykę, informatykę, historię, przyrodę, muzykę, plastykę, technikę i wychowanie fizyczne. Naukę prawie wszystkich tych przedmiotów będą kontynuować do końca szkoły podstawowej, przy czym w czwartej  klasie na lekcjach historii nie będzie kursu przedstawiającego chronologicznie dzieje, ale wprowadzenie do nauki przedmiotu poprzez poznanie sylwetek wybitnych postaci. Od piątej  klasy w miejsce przyrody zostaną wprowadzone dwa nowe przedmioty: geografia i biologia. W klasie siódmej  dojdą kolejne: drugi język obcy, chemia i fizyka, a w klasie ósmej (już za rok) także wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia z techniki uczniowie będą mieli do VI klasy włącznie, a z muzyki i plastyki - do VII klasy włącznie. W roku szkolnym 2017/2018  PZSP w Olszance będzie kontynuował program bezpłatnych  podręczników. Należące do szkoły książki, kupowane z dotacji z budżetu państwa, będą użyczane uczniom na rok. Zupełnie nowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej, których w pierwszej kolejności obejmie nowa podstawa programowa  oraz uczniowie  III klas gimnazjum, którzy nie byli objęci programem w latach wcześniejszych. Wszyscy uczniowie PZSP w Olszance  dostaną nowe ćwiczenia, kupione specjalnie dla nich przez szkołę. Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w II i III klasach gimnazjów, będą się w nich uczyć na dotychczasowych zasadach, zgodnie z obowiązującą w gimnazjach podstawą programową. Na koniec nauki w tym typie szkoły będą zdawać, tak jak dotychczas, egzamin gimnazjalisty.         

        Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.  Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie i niezwykle pracowicie. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego  życzymy wszystkim uczniom zapału, wytrwałości w zdobywania nowych umiejętności i wiedzy oraz   samych bardzo dobrych ocen!

Tekst opracowała, korzystając z materiałów ze strony http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/reforma-edukacji-poczatek-roku-szkolnego-zmiany-w-szkolach,769728.html    
Joanna Sowierszenko

Foto Wioletta Perkowska i Joanna Sowierszenko


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017


 

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!!!

Pierwszego września 2016 roku w murach naszej szkoły po raz pierwszy po okresie wakacyjnym rozbrzmiewał dźwięk dzwonka. Uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją zgromadzili się na mszy świętej cebelebrowanej przez proboszcza tutejszej parafii Księdza Aleksandra Michała Drożdża. Następnie pod opieką wychowawców przeszli do sali gimnastycznej szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum - Joanna Wiatrowska - rozpoczeła uroczysty apel. Pani Dyrektor Bożena Lorent przywitała wszystkich zebranych, oficjanie rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. Szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych i ich rodziców, którzy z drżeniem serca patrzyli na swoje pociechy pasowane na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszance. Starsi koledzy pierwszaczków przedstawili krótką inscenizację upamiętniająca dzień 1 września jako  rocznice wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zebrani minutą ciszy oddali hołd poległym za naszą ojczyznę. Uczniowie straszych klas pokazali również zabawne scenki rodzajowe wspomianjąc z rozrzewnieniem okres wakacji.

Po apelu uczniowie spotkali sie z wychowawcami klas w swoich gabinetach. Zostali zapoznani z planem lekcji i mogli bezpiecznie odjechać do domu. 

więcej fotografii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

Inauguracja rok szkolnego 2015/2016


                 1 września 2015r. to dzień, który rozpoczyna rok szkolny w całej Polsce, tak więc i w naszym gimnazjum im. Brygady Partyzanckiej Grunwald w Olszance.

                 Pomarańczowy gimbus dowiózł na uroczystość uczniów mieszkających w okolicznych miejscowościach. Na szkolnych korytarzach znowu zapanował gwar. "Tubylcy" pewnie maszerowali znanymi sobie ścieżkami, bacznie przyglądając się nam- "nowicjuszom". Trochę niepewni, onieśmieleni "nowicjusze"  roztaczaliśmy wachlarze wyobraźni  zastanawiając się, co czeka nas w tym nowym miejscu. Jednak czy tylko nowi mogą spodziewać się niespodzianek? Kolejny etap edukacji to zmiany dla każdego. Jesteśmy przecież już starsi, mądrzejsi, bardziej odpowiedzialni. Zostaną postawione przed nami kolejne zadania. Pewnie zetkniemy się z sytuacjami, których nie sposób przewiedzieć czy wyreżyserować. Potrzebujemy zapału i wzajemnej życzliwości, by sprostać wyzwaniom. Zanim rozpoczęliśmy uroczystą inaugurację w szkole, najpierw udaliśmy się do pobliskiego kościoła na Mszę Św. Po powrocie nasze koleżanki i koledzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali krótki występ artystyczny, po którym głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu przypomniała nam o wielkim wydarzeniu - 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy. Następnie poszliśmy do klas, by spotkać się z wychowawcami i zapoznać się z rozkładem zajęć. Pełni nowych wrażeń i zapału do pracy, powróciliśmy do domu.

 

tekst opracowała uczennica klasy 1b PG w Olszance - Joanna Wiatrowska

 

foto: Uczennica klasy 3b - Urszula Golonka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego za nami…

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 1 września 2014 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, w którym uczestniczyła dyrekcja , grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice jak również zaproszeni goście. Na samym początku bardzo ciepło i serdecznie przywitała wszystkich uczennica II klasy gimnazjum – Magdalena Zalewska, która pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i uczennice zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. W roli recytatorów wystąpiły:  Kamila Kadłubowska, Paulina Farganus, Kinga Jastrzębska, Kaja Gall, Oliwia Ligocka, Zofia Traka i Wiktoria Machowska.

Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji nowego roku szkolnego, życząc wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych  zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła wszystkim grono pedagogiczne. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych. Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie. Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości, zdobywania nowych umiejętności i samych bardzo dobrych ocen!

Tekst  i foto przygotowała Joanna Sowierszenko

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015

Wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Olszance zapraszamy do udziału w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2014/2015.

Zgodnie z tradycją uczniowie przyjeżdżają do szkoły 1 września na godzinę 800

i wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami idą do kościoła w Pogorzeli, gdzie biorą udział we mszy świętej. Po powrocie z kościoła spotykają się na sali gimnastycznej.

Rozkład jazdy autobusów 1 września 2014 r.:

AUTOBUS SZKOLNY     GIMBUS  
DOWOZY     DOWOZY  

I kurs

655 - Przylesie

700 - Obórki

II kurs

720 – Michałów

725 – Czeska Wieś

730 – Jankowice Wielkie

     

I kurs:

725 – Gierszowice

735 – Krzyżowice

II kurs:

745 Janów

 

                                                                         ODWOZY

 

I kurs:

1000 – Krzyżowice, Gierszowice

II kurs:

1015 – Janów

III kurs:

1025 – Michałów, Czeska Wieś, Jankowice Wielkie

1055 – Obórki, Przylesie

 

 

W dniu 1 września 2014 roku rodzice odbierają dzieci (dojeżdżające do przedszkola autobusem szkolnym) we własnym zakresie. 

Witaj szkoło!

 

Już po pierwszym dzwonku!

Nowy rok szkolny 2013/2014 przywitaliśmy 2 września. Uroczystości rozpoczeły sie mszą św. w kościele w Pogorzeli, podczas której proboszcz parafii - ksiądz Aleksander Michał Drożdż poświęcił tornistry i przybory szkolne dzieci rozpoczynających edukacje w szkole. Dalsza część uroczystości odbyla sie w sali gimnastycznej szkoły. Pani dyrektor - Bożena Lorent - przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy licznie przybyli, aby towarzyszyć swoim pierwszoklasistom. Następnie grupa uczniów z klasy 2a gimnazjum przedstawiła zabawną scenkę tematyczną. Z uśmiechem na twarzy, ale też z nostalgią śpiewaliśmy refren piosenki "Wakacje, znów będa wakacje ...". 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wiele radosnych chwil.

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806793
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
351
1076
4427
1795403
1806793